Domácí zeleninová zahrada – Pěstování Claytonia

By | 14 října, 2020

Zatímco tento salát zelená není dobře známá, roste dobře ve velmi chutné a chladné podnebí, což je ideální doplněk k podzimu, brzy na jaře a dokonce i zimní zahradě.

To je také nazýváno horník salát. Jméno Claytonia pochází z 1849 zlaté horečky v Kalifornii, který byl používán jako čerstvý salát greeny.

Zde je návod, jak můžete přidat claytonia, tento lahodný salát je zelený, do vaší domácí zeleninové zahrady.

Stejně jako mnoho jiných zeleniny, claytonia preferuje neutrální pH půdy. Otestujte půdu a nastavte ji na úroveň pH mezi 6,5 a 7,0. Za pár dolarů si můžete vybrat pH půdy testování kit v každém domě nebo zahradní centrum.

Claytonia má ráda chladné prostředí. Semena jsou nejlépe zasazeny v půdě, když teplota je padesát padesát pět stupňů Fahrenheita, ale claytonia může stát až šedesát pět stupňů Fahrenheita, což je perfektní podzim, zima a brzy na jaře zeleniny dvorku.

Zasaďte semena hlouběji než 1/4,“ řekl. Semena jsou poměrně malé a výsadba je příliš hluboká, což je obtížné, ne-li nemožné protlačit horní půdou.

Dejte své Claytonia příležitost k růstu a daří se tím, že odděluje je 20 centimetrů od sebe. To dává kořenům šanci růst hluboko a šířit se, aniž by museli soutěžit o živiny ze sousední claytonia.

Claytonia vyžaduje plné slunce, ale může také růst v částečném stínu. Claytonia dokonce dát střední až zavlažování a roste v chladném rámu v zimních měsících, což snižuje mírné zavlažování.

Jakmile listy mohou začít sklizeň je v jedlé velikosti. Prostě nakrájej listy. Rostlina bude i nadále růst a vyrábět. Pokud zapomenete vybrat nějaké listy, květina se nakonec vytvoří. Nebojte se, protože květina je také jedlá a dělá také pěkný doplněk k salátu.

Ostatní salátové zeleniny dělají claytonia nemá žádné špatné společník rostliny pro dobré přátele, ale měli byste se vyhnout rotaci produktu s radicchio, endive, escarole a artyčoky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *