Organická hydroponická zahrada – Fakta a výhody

By | 13 října, 2020

Někteří bio zahradníci považují hydroponické zahrady non-organické, protože nepoužívá půdu. Věří, že skutečné ekologické zahradničení je nemožné bez bohaté, znechucené půdy. Koneckonců, ekologické zahradničení je založeno na dobré půdě. Nicméně, tam je organická hydroponická zahrada, a tam jsou dokonce některé výhody oproti tradiční ekologické zahrady.

Použití méně půdy

Organické hydroponické zahradničení je založeno na stejných principech jako obvyklá organická zahrada, ale nepoužívá půdu. Organická hydroponická zahrada se spoléhá na vodu, aby poskytla živiny potřebné pro růst rostlin. Organická hydroponická zahrada stále vyžaduje rostoucí prostředí, něco pevného, aby kořeny rostlin do. Rostoucí prostředí však není zdrojem potravy; chemicky oplodněná monokultura je sterilní jako pšeničné pole. Pěstební médium je prostě struktura, aby voda z zakořenění do rostlin a plné živin.

Organické hydroponické zahrady pěstební médium může být jakákoli organická složka. Vermikulitida a nebezpečí se často používají. (Buďte opatrní při použití vermikulitidy, protože je zdrojem azbestu). Seno, bavlna, rostlinné vlákno nebo jiné organické složky jsou také dobré možnosti.

Voda je nezbytná

Organická hydroponická zahrada je založena na tavení látek ve vodě, které poskytují živiny rostlinám. Takže všechno, co jde do vody, by mělo být organické, aby bylo v souladu s ekologickými pravidly zahradničení. Takzvaný kompost čaj se často používá v organické hydroponické zahradničení. Hnůj se vyrábí namáčením ve vodě a protahováním pevného materiálu. Voda se obohacuje o živiny a pak se používá ke krmení plodin.

Hnojivo čaj se také používá v hydroponické zahradě. Hnojivo čaj může být zdrojem bakteriální kontaminace produktů, včetně kontaminace smrtící odrůdy e. coli. Proto by hnojivo mělo být dobře sterilizováno před výrobou kompostu nebo hnojiva čaj. Uděláte kompost čaj tak, jak to děláte tím, že taví hnojivo ve vodě a filtrování pevných složek.

Mezi další ekologické možnosti patří mořské řasy a rybí emulze. Neexistuje žádné speciální hnojivo, protože neustále cirkuluje a doplňuje směs živin.

Speciální použití

Organická hydroponická zahrada organická zahradní krajina má speciální výklenek. Jeho největší výhodou je, že se vejde všude a vyžaduje půdu na podporu růstu rostlin.

Ekologické hydroponické zahradničení je vynikající alternativou k půdě přes-zemědělství a umožňuje plodiny rostou v částech světa, kde je potraviny příliš vyčerpaný růst. Organická hydroponická zahrada se používá ve vesmíru a bude téměř jistě součástí jakéhokoli pokusu o kolonizaci Měsíce nebo jiné planety. Organická hydroponická zahrada se používá pro městské zahrady na střechách, což umožňuje urbanitům pěstovat zdravé potraviny v oblasti plýtvání. Je to proto, že každá střecha může podporovat hmotnost půdy pro tradiční ekologické zahradničení.

Jak můžete vidět, hydroponická zahrada může být také organická. Samozřejmě, že tradiční zahrada je jiná, ale má řadu svých výhod. A konečně, organické hydroponické zahradničení umožňuje zdravé, udržitelné, organické potraviny růst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *