Použití peroxidu vodíku v hydroponickém zahradním systému

By | 17 října, 2020

Není pochyb o výhodách správného používání peroxidu vodíku v hydroponickém systému. To platí zejména v případě, že vaše potravinová nádrž je udržována nad 72 stupňů. Horká voda drží méně rozpuštěného kyslíku, a proto podporuje růst více virů, hub a anaerobních bakterií. Peroxid vodíku přidává kyslík do vody a čistí vodu patogenů. Výhody patří zdravé kořenové systémy, zvýšený příjem živin, tlusté stonky, a větší listy.

Jeden odborník tvrdí, že by měly být použity všechny půdní zahrady, stejně jako hydroponie. Čím více vím o prospěšných houbách a mikroorganismech a výhodách, které poskytují živým rostlinám, tím více váhám vzít tuto radu. Nicméně, když tato první linie obrany selže a rostliny často onemocní jsem se uchýlit k použití peroxidu vodíku ošetření na rostlinách pěstovaných v mé půdě.

Chemický vzorec pro peroxid vodíku je H2O2. Můžete si jen všimnout, že je voda s extra atom kyslíku. Ve skutečnosti je výsledkem kyslík a voda, protože peroxid vodíku se rozpadá v roztoku. Jeho aplikace pomáhá dodávat kyslík na kořeny obrazové rostliny a pomáhá sterilizovat rostoucí média tím, že zabíjí škodlivé anaerobní (ne kompatibilní s kyslíkem) bakterie a patogeny způsobující onemocnění. To zahrnuje bakteriální vadnutí, pythium houby, fusarium houby, a další.

Vyhýbám se použití 3% běžného peroxidu vodíku, které byste normálně našli v lékárnách. Je to proto, že takový nízkoprocentní roztok je nestabilní a přidávají se chemikálie, aby se zabránilo zhoršení peroxidu před použitím. Udělal jsem nějaký výzkum, protože jsem nevěděl, jaké chemikálie byly použity pro toto, nebo zda rostliny byly s těmito chemikáliemi, nebo pokud tam byl zdravotní riziko spojené s těmito stabilizačními chemikáliemi.

Peroxid vodíku je obvykle stabilizován acetanilidem. Acetanitida je syntetická sloučenina poprvé použitá pro snížení horečky a bolesti zabíjení vlastnosti v pozdní devatenáctém století. Po mnoho let aspirin byl používán jako alternativa k léčbě různých onemocnění, ale ve velkém měřítku lékařské použití zastavil, když toxické vedlejší účinky konzumace acetanitidy se ukázalo. Místo toho stačilo rozhodnout o použití 35% peroxidu vodíku.

Za prvé, 35% peroxid by měl být léčen se stejnou opatrností jako žíravá a silná kyselina. Každá kvalitní hydroponie zásobovací prodejna s 35% pevností peroxidu vodíku by měla být připravena. Silnější koncentrace nepoužívají přidané stabilizátory.

Doporučená dávka je přidat 2-3 ml vody na každý galon, nicméně, já používám 5 ml na galon a neměl žádné problémy. Každá změna živin ošetřuje sladkou vodu peroxidem vodíku. Obecnou myšlenkou je umožnit hydroponickému systému cirkulovat roztok peroxidu vodíku asi půl hodiny a proti patogenům, aby se roztok stabilizoval před přidáním živin.

Příznivé účinky použití peroxidu vodíku trvají asi 4 dny. Mezi změny živin jsou někteří zahradníci, kteří přidávají peroxid do své nádrže s potravinami každých 5 dní. Pokud se rozhodnete to udělat, držte se pravidel a vždy se ujistěte, že roztok je důkladně promíchán před vystavením kořenům rostlin. Další možností je doplnit potravinovou nádrž peroxidem čištěnou vodou, když je nízká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *