T5 Vs T8 – Nejlepší grow light pro vnitřní zahradničení

By | 14 října, 2020

Dvě zářivky rostou světla na trhu

Při hledání vnitřních zářivek rostou světla, možná jste slyšeli, že T8 zářivky jsou účinnější než standardní T12. Možná jste také slyšeli bzučení o dalších nových zářivek rostoucí světla, T5 High Output (HO). Takže jaké jsou klady a zápory těchto dvou různých technologií? Jak porovnat a pro kterou zahradu je nejlepší?

Rozdíl

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma fluorescenčními žárovkami se odráží v jejich jménech. Žárovky T8 mají průměr osm až osm palců (odpovídá 1 palec silné). T5 žárovky jsou 5 / 8 tenké až 1 palec tlustý.

Mnoho vnitřních zahradníků preferuje lampy, které rostou T8 na T12, protože pravidelně produkují obecnější lumeny než zářivky T12, mají delší životnost a jsou efektivnější.

Výhodou vysokoproduktních žárovek T5 je, že jsou asi o 9% účinnější než T8, mohou produkovat více světla v menším prostoru a spotřebovávají méně wattů (75-90 lumenů na watt). T5 HO má také vysoké funkce zpracování barev (CRI), což znamená, že je vizuálně přitažlivější. (Index zpracování barev je důležitý pouze proto, že vám záleží na tom, jak světlo vypadá na lidské oko, ale rostlinám na tom nezáleží.)

Nicméně, i přes svou vysokou účinnost, T5 žárovky vyžadují různé dražší příslušenství. Další nevýhodou je, že T12s mají tendenci mít nižší očekávanou délku života asi 10,000 hodin ve srovnání s průměrem 20,000 hodin a T8 trubky na 30,000 hodin.

Pokud se podíváte dost tvrdě, můžete najít déle trvající žárovky T5, takže se ujistěte, že tuto specifikaci před zakoupením.

Používá

Žárovky T5 i T8 mohou být použity jako hlavní zdroj efektivního osvětlení, stejně jako dodatečné osvětlení pro vnitřní zahradničení.

T5 žárovky štípané více lumenů a odložte více tepla než ostatní zářivky, takže možná budete muset použít malý ventilátor, aby rostliny vychladly pod těmito žárovkami.

Takže se všemi těmi srovnávacími informacemi, bys byl jasným vítězem…

Držte tisk!

Než půjdete ven a koupíte si nový, efektivnější T5, je tu další, ještě novější možnost, kterou budete chtít zvážit!

Tato nejnovější technologie fluorescenčního světla se nazývá „Super T8“, a ve skutečnosti soupeří s účinností žárovek T5 HO s žárovkami T8 s vysokým výkonem a má několik dalších výhod, jako je životnost.

Než půjdete ven a koupíte další žárovku s vysokým výkonem, určitě budete chtít vědět více o žárovce Super T8, abyste zjistili, zda je to správné vnitřní světlo, které pro vás roste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *