Zahrada dělá radost

By | 29 září, 2020

Dirt Mikroby zvýšení serotoninu

Specifické zdravé bakterie nalezené v půdě, Mycobacterium Vaccae, bylo zjištěno, že uvolnění hladiny serotoninu v lidském mozku. Neurotransmiter serotoninu organizuje náladu, zlepšuje imunitní systém, paměť, a sociální chování. Deprese, úzkost, bipolární a obsedantně-kompulzivní poruchy byly všechny spojeny s nízkou hladinu serotoninu. Takže, v podstatě, předání rukou na zem může stimulovat produkci serotoninu v mozku, což vás dělá šťastným a zdravým.

Šťastné bakterie mohou být vdechovány nebo absorbovány kůží během zahradničení. Je také možné vstoupit do krevního řečiště přes řez nebo škrábání bakterií. Studie ukazují, že přínosy pro zdraví může být pociťován až 3 týdny po kontaktu a může pracovat, stejně jako antidepresivní léky.

Mycobacterium je také studován pro jeho pozitivní vliv na onemocnění, jako je Crohnova choroba, revmatoidní artritida a chronické bolesti. Bylo také prokázáno, že kognitivní funkce zlepšit. Některé studie prokázaly, že expozice půdních bakterií dětmi pomůže chránit před alergiemi a astmatem v mladém věku. Takže až příště vaše dítě bude dít bahenní koláče nebo si hraje na špinavé vozy, můžete z toho mít dobrý pocit.

Vzhledem k tomu, serotonin hraje roli v učení, vědci předpokládají, že expozice Mycobacterium bude jejich myši chytřejší. Myši krmily bakterie a toulaly labyrintem dvakrát rychleji než každá jiná myš.

Průzkum, který dokončil časopis Gardeners World Magazine, zjistil, že 80% zahradníků bylo šťastných a spokojených se svým životem, ve srovnání s 67% těch, kteří neměli zahradu. A ti, kteří se zajímali o šest nebo více hodin zahrad týdně, hlásili, že se cítí šťastnější než ti, kteří strávili méně času.

Sklizeň rostlin spouští uvolňování dopaminu

Každý, kdo pěstuje své vlastní jídlo nebo květiny zná šťastný pocit sklizně svých plodin. Nyní věda odhaluje, že pocit radosti, kterou cítíte při sběru jablka, je způsoben nárůstem dopaminu v mozku.

Neurotransmiter dopamin pomáhá kontrolní centra v mozku související s potěšení a odměnu. To může také pomoci s pamětí, zaměření a spánek. Abnormální hladiny dopaminu může být příčinou stravování, sex a drogové závislosti.

Dopamin výbuchy jsou příčinou příjemné činnosti. Dopamin mediaces závislost a impulzivní chování. Zahradnictví může vyvolat stránky, které buď vychutnat v mozku zdravým způsobem pohledem, vůně nebo sběr ovoce a zeleniny. To je důvod, proč jsme chtěli sbírat jahody, a to je důvod, proč nemohou trvat dlouho v misce na cestě domů. Vyplněním našich center potěšení zahradnictvím se můžeme vyhnout nadměrnému vyžívání v jídle, pití a nakupování.

Po celá léta, duševní zdraví odborníci používají zahradničení pro pacienty s duševním zdravím. Zahradnická terapie připouští, že zahradní prostředí má terapeutické výhody a používá se pro válečné veterány od roku 1940.

Pro ambiciózní zahradníky, věda posílila to, co jsme prošli z první ruky; Zahrada zvyšuje naši náladu, snižuje náš stres a vykouzlí úsměv na tváři, naplňuje nás příjemným pocitem, že jsme dobří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *