Zahrada jako meditace

By | 30 září, 2020

Jako tvůrci reality, většina z nás našli něco v životě, který nám pomáhá cítit podstatu sebe sama. Něco, díky čemu se cítíme živí a propojeni, pohodlní, inspirující. Když se život stane matoucí, nejednoznačný nebo strach, obracíme se na naši meditaci, pomáhá nám dostat se zpět do normálního stavu, ať už je to hudba, umění nebo rybaření nebo tanec. Pěstování rostlin pro mě. Celý život jsem si užíval zahradničení. Tohle je moje meditace. Vždycky jsem byl fascinován zázrakem přírody, že mohu vzít malé semeno a prospívat do mango stromu, nebo rajče rostlin nebo obří sekvoje. Jako zahradník se cítím součástí tohoto zázračného procesu, protože se snažím vytvořit prostředí, které umožňuje tento proces fungovat.

Na počátku svého zahradnického koníčku jsem se rozhodl být organický, protože mým cílem bylo vždy být součástí přírodního procesu, spíše než věřit, že lidstvo objevuje lepší způsob. Ukázalo se, že používání syntetických pesticidů a herbicidů narušuje naše životní prostředí a vrátilo úrodné farmy do neúrodných oblastí a znečištěné pitné vody, řek a jezer. I když nemám žádné vědecké důkazy, věřím, že potraviny pěstované s těmito syntetickými pesticidy a herbicidy nese malé množství toxinů a může mít vliv na naše zdraví v dlouhodobém horizontu. Ještě důležitější je, pro mě, to vyžaduje, abych se naučit přirozený proces pomocí metod přírody, pomáhá mi být blíže k přírodě, k mé povaze, a také ke zlepšení zdraví naší planety.

Dobře se podívejte na svou zahradu pro ty, kteří věří, že život není nic jiného než nehoda. Některé věci mají určitý vzorec. Všimli jste si někdy, že stres dělá ovocné stromy rostou více ovoce? Naučil jsem se to v roce 2001, kdy bylo 11. Ihned poté poštovní služba přestala přepravovat velké krabice, jak nařídila federální vláda. V té době jsem v Guamu provozoval jesle a farmu organických stromů. Objednal jsem si nějaké sazenice ovocných stromů z Kalifornie před 9 / 11. O šest týdnů později dorazila moje sazenice sazenice ovocných stromů. Každá malá sazenice, asi metr vysoká, produkovala spoustu malého ovoce. Jako by se ty stromy snažily rozmnožovat, než zemřely. Později jsem se dozvěděl, že zvýrazněním plně vzrostlých stromů můžete vyvolat reprodukci a zvýšit efektivitu.

Byl jsem také fascinován očkováním a vrstvou vzduchu. Jednou jsem vštípil pět druhů citronů do stromu a přežití všech těchto odrůd. Vzduchová vrstva, pro ty, kteří nevědí, je způsob šíření baring kus končetiny ze stromu, balení řas v plastu a rašelině, dokud produkuje kořeny. Řežete pod kořenovou kouli a odříznete rostlinu. Za rok nebo dva se z toho stane produktivní strom. Příroda je opravdu neuvěřitelná.

Pro mě není nic víc relaxační, relaxační, než meditace, než sedět na podlaze mé zahrady. Práce v půdě s rukama, vonící rostliny a byliny, jak jsem se dostat do slunce, pocit vitality života kolem mě. Vím, že ostatní cítí stejně, když hrají hudbu, jdou na moře, malovat na plátně nebo zpívat ve sprše. Všichni máme meditace, které nás přibližují k našemu vnitřnímu.

Meditace je více než sedět v lotosové poloze, pomalu dýchat, dívat se na svíčku, aby uklidnila svou mysl. Pro mě, meditace je proces sladění mé vnější osoby s mým vnitřním vlastním. Moje vnější osoba je postava, na kterou „myslím“. Osoba ve mně je tvůrcem této postavy a část mě, která zažívá celý můj výtvor. Když děláte něco, co milujete, víte, že jste blíže ke svému vnitřnímu nálevu, protože láska je zdrojem a podstatou vaší vnitřní podstaty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *