Zahrada – Péče o rostliny Plumeria

By | 18 října, 2020

Plumeria je krásná rostlina, jejíž květy jsou vloženy do havajské leis. Také známý jako Frangipani nebo Lei květiny. Nejen, že vyrůstá na Havaji; Můžete pěstovat ve svém vlastním domě!

Plumeria je původem z tropických oblastí Karibiku, Tichomoří, Jižní Ameriky a Mexika. Když vyrůstají v těchto tropech, mohou být třicet čtyřicet stop vysoký a napůl široký! Pokud se však pěstuje v jiných oblastech, obvykle rostou pouze jako velké keře nebo někdy i malé stromy. Větve této rostliny jsou poměrně široké a kulaté nebo špičaté. Listy rostou v klastrech s konci větve.

Pokud žijete v chladnějším klimatu, plumeria by měla být pěstována v kontejneru. Dělají velké hrnce rostliny pro terasu, terasu nebo skleník. Pokud žijete v teplém klimatu, budou to krásné malé stromy, které mohou být položeny do země. Pokud však teploty klesnou na nízkých 40, měly by být uchovávány v kontejnerech nebo odtrhnuty od země a přivedeny na vytápěné místo. Když vymýtíte tuto rostlinu, snažte se vzít co nejvíce kořenů a vložte rostliny do vyhřívané garáže nebo suterénu, kde je teplota nad bodem mrazu. V zimě tato rostlina vstupuje do ospalého stadia a není vyžadováno žádné světlo ani voda. Když všechny listy padají, můžete je uložit dovnitř, dokud se jaro nevrátí.

Jakmile teplota stoupne venku, můžete rostlinu vyjmout nebo ji znovu zasadit, pokud jste byli pohřbeni v zemi. Začne znovu růst, jako by se nic nestalo.

Od začátku léta a končí na začátku podzimu, bude tato rostlina dělat velmi krásné, voňavé květiny. Vůně těchto květin je úžasná; Velmi pěkné a sladké. Květiny také přicházejí v mnoha barvách, jako jsou bílé, červené, žluté a mnoho pastelů. Rostlina bude produkovat květiny po dobu tří měsíců v době, a nové květiny každý den. Když dostanete tyto květiny, pokud je budete držet ve vodě, bude to trvat několik dní.

Pokud zasadíte plumeria v kontejneru, použijte dobrou odvodňovací keramiku. Kaktus mix nebo směs s pískem a perlitem funguje skvěle. Vložte řezací hrot do asi dva palce hluboké a těsné půdy. Plumerias mají nízké požadavky na vodu. Pouze voda, když je půda suchá. Když listy padají, zavlažujte je v zimě a pokračujte na jaře.

Plumerias dusíku potřebují vysoké hnojivo. Když přijde nový růst, začněte dávat hnojivo na jaře. Pokud chcete povzbudit rostlinu, aby se hodně květin, přepněte na hnojivo s vysokým obsahem fosforu na začátku května. Používejte hnojivo s vysokým obsahem fosforu každé dva až tři týdny až do konce srpna.

Plumeria je krásná, odolná rostlina, kterou má mnoho lidí. Pokud jste správně starat o tuto rostlinu, jste dobře odměněni ohromující, voňavé květiny. A co je nejdůležitější, jen se ujistěte, že chráníte tuto rostlinu před chladem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *