Zahradní tipy a triky pro pozdní podzim

By | 15 října, 2020

Příprava na zimní měsíc: Zahradnictví v říjnu

Když ucítíte první pevné sousto ve větru a vidíte jižní křídla chřadů, které se baví, a stromy jsou plné ohnivých tónů, nemůžete strávit víkend stočený u krbu s dobrou knihou. Nebude to dlouho.

Zatímco počasí je stále zahradník-přátelský, je důležité zkrátit „dělat“ seznamy pro příchod pozdního podzimu a začátku zimy. Nyní je čas zaútočit na trávník a zahradu výsadbou jarních žárovek, nákupem a údržbou stromů a keřů, používáním strategií zavlažování zdravého rozumu, budováním kompostové krabice a výrobou vlastního kompostu, kontrolou mnoha běžných zahradních škůdců a vítězstvím v bitvě o bylinky před začátkem nestabilní, studené a všezahalující zimní sezóny, nákupu a údržby, péče o pozdní podzimní trávníky.

Výsadba Perenny

Rostlin jarní kvetoucí žárovky, dokud země je zmrazena a připravit se na nadcházející sezónní změny nabídky, ale pererniální trvalka. Mějte na paměti, že v teplém podnebí jsou žárovky stále rozděleny a transplantovány. Rostlin otužilé žárovky vždy před zmrazením půdy, ale kořenové systémy mohou růst před příchodem zimy, takže je nejlepší zasadit dostatečně brzy. V některých klimatických, Díkůvzdání a dokonce i Vánoce mohou zasadit. Pozdní výsadba žárovky rozvíjet kořeny na jaře, a může kvést pozdě. Ale příští rok přijdou včas.

Ujistěte se, že žárovky umístí do příslušné hloubky. Dna by měla být sedazena v hloubce dvou a půl násobku průměru každé žárovky. Dobře odvodněné nebo písčité v půdě, zasadit palec nebo dva hluboké zvýšit život a odradit hlodavce.

Výběr stromů a keřů

Říjen je skvělý čas nakupovat stromy a keře v jeslích. Právě teď ukazují své nejlepší a nejjasnější barvy. Můžete je zasadit nyní a v příštích několika měsících, aby vaše silné, zdravé kořeny rostly přes zimu.

Chcete-li zajistit správné pokrytí trávy a nejkrásnější scenérie, je třeba pečlivě naplánovat krajinu vybrat stromy, které chcete zasadit. Když je zakoupen vhodný strom, vybrán a vysazen na správném místě, rámuje váš domov a dělá vaši zemi krásnou, takže oba jsou příjemnější. Stromy mohou výrazně zvýšit hodnotu prodeje nemovitostí, a dokonce ušetřit na nákladech na energii.

Vizualizujte své nové stromy v dospělosti a zároveň si všimněte, že některé stromy se vyvíjejí tak široké, jak výšky, když daný dostatek prostoru prospívat. Představte si velikost a tvar každého stromu v obecném zobrazení a v souvislosti s velikostí a stylem vašeho domova. Stromy, které vrchol na čtyřicet stop dělat jejich nejlepší v blízkosti nebo za jednopatrový dům. Vysoké stromy zapadají do dvoupatrových domů a také velké. Stromy pod třicet stop vysoký fit ulice boční místa, malé pozemky a kryté plochy, jako jsou paluby a patis.

Existují dva základní typy stromů, které budete zvažovat koupit. Listnaté stromy zahrnují velké stínové stromy v rámových oblastech s chladným letním baldachýnem a barevnou podzimní policí vynikajících barev. V zimě siluety poskytují průchod pro sluneční světlo. To by mohlo umožnit stromům vytápět dům ve stínu a zimní sluneční světlo vystavené jihu v letním vedru. Evergreen stromy mají husté zelené greeny, které jim vyhovují pro výsadbu jako finanční prostředky pro soukromí obrazovek, fore-navíjení nebo kvetoucí stromy a keře. Ale jsou dost pohlední na to, aby stáli sami. Neztrácejí své listy, nazývané jehly, a poskytují přístřeší a barvu po celý rok. Musíte se ujistit, že patří širokou škálu obou typů krajiny stromů, aby jim z jejich ztráty na nemoci nebo škůdce. Koupit nemoci a škůdce odolné stromy.

Při nákupu stromu, podívejte se na zdravé zelené listy, pokud máte nějaké, a také dobře vyvinuté horní růst. Větve by měly být nebrokované a vyvážené kolem kmene a spící nebo holé kořenové zásoby by měly být flexibilní. Prozkoumejte kořeny, které potřebují vytvořit vyváženou, plnou hmotu. Odmítnout stromy s rozbitými nebo sušenými kořeny. Vyhněte se stromům, které vykazují známky onemocnění, škůdce nebo stresu, jako je blednutí, změna barvy, listy bez chyb, zraněná kůra a nesilný růst. Zvažte velikost stromu. Mladé stromy mají lepší úspěšnost při výsadbě, a většina kvetoucích stromů rostou rychle, takže začínají s levnější, menší vzorky. A ujistěte se, že si koupíte všechny rostliny v kvalitní školce s dobrou pověstí.

Nestarejte se o nově vysazený strom, pokud jeho forma musí být zlepšena. Švestkové kvetoucí stromy na jaře, po květu, opravit ošklivé problémy. Krabí jabloně by měly být výjimkou a pozdní zima pučící. Ale můžete odstranit nemocné nebo mrtvé větve kdykoliv během roku, a to se děje velmi v zimě. Aplikujte hnojivo podle potřeby během druhého a následujícího růstového období. Malç pro úsporu energie, snížení násnosti a odstranění sečení v blízkosti stromu. Spread dřevní štěpky nebo kůra čtyři palce hluboké a dostatečně široké, aby baldachýn kolem spodní části stromu. Ale neodtékej špatně na seno nasycené půdě. Zabalte kmeny stromů po výsadbě, abyste zabránili zimnímu poškození počasím a škůdci. A hromadit mladé stromy, zejména holé kořeny stromů a ne kácet listy, posílit je proti silnému větru. Hromada je volná a nechte strom trochu ohýbat a po roce odstraňte hromadu.

Keře jsou často šité a používají se pouze jako základní rostliny nebo obrazovky ochrany soukromí. Ale bush listy jsou mnohem univerzálnější, a krajina může jít dlouhou cestu k revitalizaci. Četné odrůdy nádherné tónovaný a krásné listové keře jsou k dispozici s školky a zahradní katalogy.

Měli byste začít tím, že učí, které odrůdy se vyvíjejí ve vašem regionu. Zkuste navštívit místní arboretum, kde si můžete prohlédnout různé typy keřů a rozhodnout, zda vaše zahradní plány jsou vhodné. Rozhodněte se, co chcete obecný pohled na různých obdobích roku a pak zjistit, které keře budou kvetoucí, produkovat jahody nebo sportovní barevné greeny v té době. Porovnejte, co najdete zásoby ve vaší místní školky a zeptejte se odborníků, kteří tam pracují mnoho otázek.

Pochopte vlastnosti každého keře před šitím. Kvetoucí a ovoce nesoucí keře vytvoří nový domov, ale nevhodné péče a údržba zničí krásu veškeré tvrdé práce. Některé keře kvetou na dřevě již druhý nebo třetí rok. Když si necháš keř, protože doufáš, že kvete, ale každý rok si řežeš prvotřídní dřevo, nikdy nekvete.

Některé odrůdy jsou jedna noha vysoká v dospělosti, zatímco jiní dosahují více než patnáct stop. Velký keř obvykle vyžaduje více věrné. Také určit schopnost rostliny toer různé půdní podmínky, vítr, slunce a stín. Nemůžete dát rostlinu citlivou na prvky do otevřeného prostoru. Použijte odtuší rostliny, aby ji ukryli.

Ne všechny keře pracují v každém klimatu. Například čarodějnice ela kvete na podzim nebo v zimě a nejnižší teploty jsou přes dvacet stupňů tvrdé, což se pohybuje od třiceti stupňů pod nulou. Nebyla by to dobrá volba pro velmi suché, teplé podnebí. Ale některé keře, jako je buddleia, hortenzie a spirea, fungují dobře v široké škále rostoucích oblastí.

Pozdní podzimní péče o trávník

Tráva patří do trávy od poloviny října do konce října, zatímco tráva se může snadno uzdravit. Pokud prosekujete jádro, udělejte jádro tři palce hluboké, každý přerušovaný asi šest palců. Oddělte jádra a rozptýlíte je. Pokud potřebujete trávu, postupujte podle ní s doškem a podzimním nebo zimním hnojem. Ačkoli autosis není nutná, vaše tráva bude šťastná za hnojivový prášek, který pomůže kořenům získat sílu před jarním vegetačním obdobím. Dohlížel plešatý skvrny nebo všechny trávy podle potřeby. Rake a listy kompostu padají, zatímco trávní poháry padají bez sečení. Když teď zůstanou na zemi, udělají mokrý, kluzký nepořádek, který bude zvát škůdce.

Dobří zahradníci používají těžký tvarovaný plast k správnému tvarování okrajů postele. Tyto zahradní centra, školky a zásilkové dodavatelé mohou koupit v plochých rolích, čtyři-až-šest-palcový vysoký plast, a instaluje okraj snadno. Ušetříme vám nespočet hodin, abyste odstranili bylinky a bylinky, které se vám vlezou do postelí.

Zavlažování trávníků a zahrad

Nemůžeš zapomenout na vodu uprostřed podzimu. Léto je u konce, ale správná půda je nyní klíčem k přežití rostlin během chladných zimních měsíců. Můžete slyšet dvě doporučení týkající se zavlažování. Za prvé, ať už déšť nebo zavlažování, zavedené rostliny by měly dát jeden palec vody za týden. Na druhé straně je, že osobní pozorování vlastní zahrady je jediný způsob, jak posoudit, kolik vody potřebuje. Je to skutečnost, na které existuje větší shoda v této otázce: ideální je udržovat mokrý půdní cyklus, nikoliv konstantní descle, který následuje suchou půdu.

Ačkoli nadměrné zavlažování může být tak velký problém pod vodou, většina zahradníků taví na velmi málo stranách. Vaše potřeby se budou lišit v průběhu roku v závislosti na rychlosti evapotranspirace ve vaší zahradě. Evapotranspirace znamená dva způsoby, jak rostliny ztrácejí vodu. Odpařování, ztráta vody z půdy, vody a jiných povrchů do vzduchu. Pak se druhá cesta nazývá transpirace, nebo voda ztracená především z listů a stonků rostlin. Obvykle můžete získat evapotranspiration sazby pro místní oblasti z vodohospodářů a dalších agentur. Uvidíte grafiku, jak se během vegetačního období změnily přírodní potřeby rostliny.

Do té doby, mějte na paměti tyto ukazatele:

1) Když je potřeba voda, ne podle kalendáře. Zkontrolujte horních šest palců půdy. Pokud je suchá a snadno se rozptýlí, voda. Stopy rostlin také ukáží potřebu vody. Blednutí, curling nebo hnědé listy znamenají, že rostliny nemají dostatek vody. Mezitím si pamatujte, že přebytečná voda vytváří nedostatek kyslíku v rostlinách, což je vykazuje podobné příznaky pod vodou.

2) Voda je pomalá, ne více než půl palce vody za hodinu. Příliš mnoho vody může zmizet proti proudu. Z tohoto důvodu jsou ruční zavlažovací kanystry nebo ruční hadicee práce na zalévání malých ploch.

3) Hluboká voda. Se zavedenou zeleninou a květinami, nejméně šest palců. Se stromy a keři je voda jeden až dva metry nebo více. Mělké zavlažování dělá více škody než užitku; zabraňuje rostlinám rozvíjet hluboké kořeny, které potřebují k nalezení vlastní vody. S výjimkou zavlažování sazenic by půda nikdy neměla být mokrá pouze v horní vrstvě.

Zvýšení využívání vodovodní vody a vynález postřikovačů se staly nejčastěji používanou metodou zavlažování mechanického zavlažování, zejména pro trávníky a velké plochy. Zavlažování postřikovačů funguje nejlépe s dobrou drenážní půdou a mělkými kořeny rostlin, nebo tam, kde je žádoucí chladicí účinek. Ale postřikovače mají několik nevýhod. Poskytuje plýtvání vodou, protože se nastříká na oblasti mimo kořenovou oblast kolem rostliny. Vzhledem k tomu, že většina vody je vysoko ve vzduchu, mohou být ztráty související s odpařováním značné. Sprinklery mohou také podporovat houbové nemoci a další problémy s některými rostlinami, jako jsou růže, které nemají rádi mokré listy. Postřikovače vyžadují dobrý tlak vody a jsou nejlépe používány v rostlinách, které nejsou květiny. Sprinklery jsou k dispozici v různých.

Budování tisíc a vytváření vlastní kompost

Odpadkový koš bude obsahovat hromadu kompostu a bude to atraktivnější, stejně jako udržet rozlití nebo foukání do vaší zahrady. Kruhová nebo čtvercová struktura může být vyrobena z oplocení drátu. Cílem je posunout kompost materiál dohromady, aby bylo teplé a hnilobě správně. Odpadkový koš by měl být alespoň tři metry široký a tři metry hluboký, aby poskytl dostatek prostoru pro šíření materiálu propag. Používejte neošetřené dřevěné nebo kovové plotové tyče pro rohy a omotejte kolem nich pevné drátěné ploty. Plot ok by měl být dostatečně malý, aby rozkládající se materiály nespadají. Když je kompost připraven, uvolněte pásku a vyjměte pánev zpod zásobníku. Pak znovu stohudovaný materiál a zabalit pásku kolem zásobníku.

Mnoho tvrdé jádro zahradníci mají pocit, že tři kompost boxy jsou nejlepší pro vážné kompost. Tím, že staví trio kompostu v etapách: krabice bude připravena, budete mít pivo a jeden bude vždy začátek. Vložení víka, jako je plastové linoleum nebo kus dřeva, pomáhá snížit zápach, kontrolovat deodor a udržet divoké škůdce pryč. Budete také chtít použít správné ingredience pro správné, voňavé hnijící kompost zásobníku.

Je snadné vařit si vlastní hromadu. Zpočátku hummus cps trávu, vrstvení s řadou listů a větví tvořit směs, která se změní na nejlepší rostlinné potraviny. Přísady přidané do kompostu pocházejí z každodenního odpadu v kuchyni a zahradě. Ale vyhněte se jakékoli věci, která nasává kompost. Používejte zelené přísady, jako jsou ovocné a zeleninové pobyty, skořápky, kávový drát a tráva a rostlinné poháry; a hnědé materiály, jako jsou listy, dřevěné a skořepinové štěpky, strouhané noviny, sláma a nezpracované dřevěné piliny. Vyhněte se použití trávy jít do jakékoliv maso, olej, olej, olej, nemocné rostliny, piliny nebo čipy tlak ošetření dřeva, psa nebo kočky výkaly, semena nebo mléčné výrobky. To může udělat vynikající produktivní kompost zásobníku, který je špatný a páchnoucí a páchnoucí.

Existují dva typy hnojení: studené a horké. Studený kompost je stejně jednoduchý jako hromadění zahradního odpadu nebo užívání organických složek z odpadků, jako jsou ovocné a zeleninové skořápky, kávový drát nebo skořápky a pak se hromadí ve vaší zahradě. Asi rok bude materiál hnít. Horký kompost je pro vážnější zahradníka; V horkém počasí dostanete kompost za jeden až tři měsíce. Rychlé vaření čtyř ingrediencí je nezbytné pro horký kompost: dusík, uhlík, vzduch a vodu. Tyto látky krmí mikroorganismy, které urychlují proces rozpadu.

Koncentrovaná ochrana proti škůdcům

Slimáci a další škůdci nezmizí, protože se počasí ochladí. V říjnu ji najdete ve všech životních fázích, od vajec až po teenagery a dospělé. Pro slimáky, použijte preferovaná opatření, sůl, slimák potravin nebo pivní talíře k jejich odstranění. Nejlepší je chytit je v počáteční fázi, aby se zastavil reprodukční cyklus. A hrábě a vázání podlahy dobře snížit jejich přirozené prostředí.

Zde je seznam běžných zahradních škůdců a jak je zkontrolovat:

Thrips: Dospělé thrips jsou asi 1-šestnáctina palce dlouhé a mají tmavé těla se čtyřmi třásněmi křídla. Jejich velikost ztěžuje jejich na místě v zahradě. Útočí na mladé listy, květinové stonky a pupeny. Rozprašování rozvíjí půdu kolem keře mladými zelenými, pupeny a insekticidem obsahujícím acefát.

Třťové borer: Tento hmyz je čerstvě řezané třťové pily nebo vaječné červ hozené tesařskými včelami po ořezávání. Na úhledně vyvrtané třeti se objeví falešná značka. Chcete-li odstranit škůdce, nakrájejte několik centimetrů dolů třtkou, dokud nebudou další známky červů nebo jader. Zakryjte všechny sediing řezy sedie tmelem.

Japonský brouk, plump rosewet: Jedná se o kousky listů a někdy i květinářství. Ručně vyberte hmyz z keře. Nebo sprej greeny a květiny insekticidem obsahujícím acepat nebo malathion.

Listový horník: Tento hmyz může být detekován na listech s výskytem nepravidelných bílých řetězových bublin, které obsahují jeho grub. Odstraňte listy a hoďte je, aby se zabránilo dalšímu zamoření.

Plivácí brouk: Tento malý, zelenožlutý hmyz se skrývá v kruhové hmotě bílé pěny na povrchu nových stonků, obvykle během vývoje prvního květinového cyklu na začátku jara. Stříkejte pěnu a proud vody k odstranění hmyzu.

Smiley: Když vidíte nové listy s skeletonized vzory, ukazuje, že je jeden, je to s největší pravděpodobností rosesulus. Odstraňte sprej s infikovanými greeny a insekticidem obsahujícím mýdlo na hmyz nebo acefát.

Leaf cutter bee: Jak název napovídá, tento velmi malý žlutozelený hmyz obvykle skáče na dně listů, aby hodoval a zanechal bílou kůži za sebou. Poškození způsobené tímto hmyzem často vede k odlistění. Použijte insekticid obsahující acefát nebo malathion, abyste zabránili vytvoření silné kolonie.

Růžová stupnice: Tento hmyz je uložen pod šedými šupinami, obvykle na starých nohách nebo stoncích. Absorbuje esenci a krmí ji, oslabuje rostlinu. Pokud je napadení lokalizováno, zkuste jej odstranit hřebíkem. Nebo jej postříkejte insekticidem obsahujícím acefát.

Plevel Whacking Snadné

Vlastně je to trochu přehnané. Pro padouchy není žádný odpočinek. Tohle všechno a drž se dál od jejich vlny příští měsíc. Slouží jako domácí sladký domov se všemi druhy škůdců a hmyzu a zničí je dříve, než květiny a semena ušetří spoustu práce v budoucnu.

Příprava je klíčem. Všichni zahradníci vědí, jaké to je, když mají své zahrady obsazené nechtěnými rostlinami. I když je to opravdu těžký způsob, jak vyhnat výtažky, existuje několik pevných technik, které můžete použít, abyste se vrátili do trávy. Přinejmenším ji můžete omezit nepřátelskými převzetími.

Zde je jednoduchý nástin účinných bojových strategií, které můžete použít na podzim:

1) Make malning. Malç je dusivá deka, která zabraňuje tomu, aby se světlo dostalo do semen trávy. To také udržuje živiny pro půdu, protože udržuje živiny pro rostliny a hniloby. Aplikujte hrubé zboží, jako jsou skořápky nebo piliny, přímo do půdy. Listy, tráva poháry, nebo slámové noviny, lepenka nebo tkanina fungují lépe jako bylinkové odstrašující prostředek s vrstvou, která je odděluje mezi nimi a půdy.

2) Voda tento léce. Půdní tah je jednodušší a účinnější, když je půda vlhká. Celý kořenový systém je pravděpodobnější, že se dostane, a tah nebude obtěžovat okolní rostliny stejně. Žádný déšť? Otevřete postřikovač a dokonce i vodu jednotlivých bylin, nechte ji na několik hodin a pak si ušpinit ruce. Jen láskyplně ignorovat podivné pohledy svých sousedů jako voda.

3) Jejich hlavní chomáčky kácet. Cevel miluje otevřenou zemi. Ale pokud budete čekat, až vyrostete, nebo pak rostlin, můžete přechycovat plvel. Nejméně dvakrát před výsadbou. První krumpáč přinese spící semena plvece na povrch, kde mohou klíčit. Sledujte a počkejte několik týdnů, dokud nezačne růst. Pak nakrájejte cibuli znovu s kotevním strojem nebo kotvou, jen nekopejte hluboko. Nyní by mělo být bezpečné umístit vzácné rostliny do půdy.

4) Podej sůl. Zkuste zametání kamenné soli do štěrbin mezi cestami. I když těžší, borax také funguje dobře. Ujistěte se, že nosíte gumové rukavice s druhým materiálem. Možná budete muset použít několik dávek, ale být vědomi všech okolních rostlin, protože oba produkty zabít dobré rostliny spolu s nejhorším.

Myšlení-provokující věc

Kromě provádění trávníku a zahradní úkoly letos na podzim, možná budete chtít sklízet podzimní zeleniny jako vytrvale squashe. Udělejte chuťový test a sklízejte je, když je chuť na vrcholu. Chcete-li prodloužit sklizeň mrkve, tuřínu a jiné kořenové zeleniny, nechte nějakou půdu v malç, jak se vzduch ochlazuje. Začátkem příštího měsíce, to zahrnuje semena, jako je jetel, hrášek nebo veterináři obohatit půdu, než teploty klesnout příliš mnoho. To bude sloužit jako přírodní hnojivo, které pomáhá potlačit růst trávy a uvolnit půdu pro plodiny v příštím roce.

Pokud jde o pokojové rostliny, které jste vydali na léto, pokud byly zářijové geranové fazole a další takové rostliny stále dostatečně lehké venku, ujistěte se, že jsou pohodlné, než z nich první mráz skusí. Získejte 2-4 palce gerany řezy pro uzavřený kořen. Pokud ošetřujete dům.chemické rostliny, ujistěte se, že je udržujete v teple a daleko od přímého slunečního světla. Nyní nemusíte hnojit pokojové rostliny a opakovat je až do března. A nezapomeňte si dát poinsettias a Díkůvzdání a vánoční kaktusy připravené na dobře načasovanou dovolenou. Dejte jim deset hodin jasného denního světla nebo čtyři hodiny přímého slunce a denní dávku čtrnácti hodin v noci. Zatímco kaktus potřebuje chladné médium 50 až 60 stupňů, poinsettias potřebují teplejší médium šedesát až sedmdesát stupňů. Ujistěte se a počkejte, až kaktusy vyschnou mezi zaléváním.

Pro skutečného gardenaholika je zima často považována za nepřítele. Ale s několika kroky k přípravě v časném-k-střední podzim, můžete upozornit na trávu, zahradu a pokojové rostliny způsobem, který bude držet je prosperující a přežívající až do úsvitu další nejpříjemnější a úrodné jaro.

Informace v tomto článku byly shromážděny z webu MSN Home and Home a na webu Better Homes and Gardens.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *