Základy květinové zahrady

By | 16 října, 2020

Květinová zahrada je místem kreativní krásy, relaxace, rozjímání, relaxace a hry. Bez ohledu na to, jak omezená jste o prostoru, peníze nebo čas, navrhování květinové zahrady lze provést efektivně a krásně. Možná, plánování a nastavení vaší první květinové zahrady se může zdát obtížné, dokonce i trochu ustat, ale jakmile uvidíte výsledek květina, vaše úsilí bude vše stojí za to. Tento jednoduchý pohled na základy květinové zahrady vám pomůže začít toto obohacující úsilí, vyjádřit svou kreativitu, dostat se blízko k přírodě a vychutnat si opravdu květinový zážitek.

Zde je několik praktických tipů, jak začít fascinující a vzrušující dobrodružství zřízení barevné a živé květinové zahrady; Výběr místa, příprava půdy, výběr květin, zahradní design a výsadba květin.

Praktické tipy, jak začít květina tarramon od nuly

Výběr webu

Chcete-li začít výsadbu květinové zahrady, vyberte si slunné místo, které dostane přímé sluneční světlo po dobu nejméně půl dne po celý den nebo až do poledne. Vyberte si ploché místo, protože je nejjednodušší pracovat. Vyhněte se strmému kopci pro výsadbu květinové zahrady poprvé, protože lehká slop může být velmi v pořádku, ale těžkopádná a náročná.

Odstranění trávy a trávy

Jakmile si vyberete své stránky, odstraňte stávající byliny nebo bylinky, včetně kořenů v této oblasti. Ujistěte se, že tento úkol se provádí metodicky a důkladně nejen proto, aby se zabránilo problémům v budoucnu, ale také k dosažení lepších výsledků květinové zahrady. Jak se zbavit bylin a trávy lze provést ručně nebo pomocí trávníku fréza. Můžete také chok podlahu s lepenkou a novinami přelité muhal nebo použít herbicid.

Příprava půdy

Dalším krokem bude příprava půdy. Povolte půdu a promíchejte organickou hmotu. Kompost organické hmoty se skládá ze shnilých materiálů, jako jsou staré shnilé listy, dobré staré stabilní hnojivo, vyhořelá houbová půda nebo jakékoli přísady jsou k dispozici místně za rozumnou cenu nebo denní odpadky. Doplněk poskytuje bohaté množství půdních organismů, půdní červy pro houby, kořeny rostlin a živiny potřebné k udržení květin zdravé.

Velikost zahrady

Při rozhodování o velikosti květinové zahrady, důležitá věc není vždy, jak velký. Pokud výsadbu květinovou zahradu poprvé, začít malý tak, že je více obsažené a zvládnutelné. To vám umožní vyrovnat se s přípravou fáze efektivněji, stejně jako udržet péči o květinovou zahradu, jak sezóna postupuje. Jakmile se vám podařilo vybudovat zdravou a barevnou květinovou zahradu, je vždy na výběr expanze.

Po všech přípravách můžete začít přemýšlet o tom, jak chcete, aby vaše květinová zahrada vypadala; Jaký druh zahradního designu a stylu dáváte přednost, jak barevné chcete, aby to vypadalo, což je nálada a podlaha, kde by měla být vaše květinová zahrada.

Velkou otázkou, která vyvstává, je pak výběr květin růst v květinové zahradě. Není to jen na zahradníka vlastní osobní vkus, ale co je důležitější, že závisí na podmínkách pěstování, květinová zahrada styl a další podobné praktické podmínky. Snažte se získat co nejvíce nativních květin, jak je to možné pro dosažení nejlepších výsledků. Nicméně, tam může být některé non-nativní květiny, které mohou být adaptabilní a dobře hodí s existujícími nativní. Klíčem je najít úspěšnou kombinaci, která funguje, aniž by byla nezodpovědná vůči životnímu prostředí.

Je to zábava zasadit květiny, sledovat je růst a znovu přijít k ovoci své úsilí. Ale i nenáročná výsadba vyžaduje pravidelnou péči, takže je důležité měřit, kolik času potřebujete věnovat ochraně květin a květinové zahrady. Ujistěte se, že budete mít nějaký čas volna každý týden se postarat o květinovou zahradu.

Pěstování květin je vkusné a květinová zahrada je jako sen. Celý proces květin zahradničení může být návykové a vzrušující. Kromě toho, i když je to dobrý trénink. Péče o vaše kvetoucí rostliny a kvetení v dobrém slova smyslu může dosáhnout barevných a krásných výsledků a dá vám opravdu příjemný zážitek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *